Koncert jubileuszowy chóru CAMPANELLA

27 maja 2023 roku 30-lecie swojego istnienia świętował Młodzieżowy Chór Mieszany II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu Campanella. Koncert Galowy miał miejsce w sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.

Campanella zaprezentowała się w wielopokoleniowym składzie począwszy od najstarszych absolwentów chóru aż do obecnych uczniów liceum. W programie koncertu znalazły się utwory z różnych epok, począwszy od muzyki dawnej, przez klasyczną i romantyczną aż do utworów ludowych. Nie zabrakło też muzyki rozrywkowej.

Koncert Galowy Campanelli uświetnili znakomici wykonawcy: Monika Świostek – sopran, Patrycja Kwiecień – mezzosopran, Iwona Pachuta i Marta Przybyła – fortepian, Damian Czarnecki – trąbka, Bogusław Stępień – perkusja oraz Paweł Wójcik – gitara.

W koncercie udział wzięli także: Kwartet Smyczkowy z Zespołu Szkół Muzycznych pod kierownictwem Fryderyka Giorgiani oraz Chór Filharmoniczny przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej.

Na widowni zasiedli znamienici goście a wśród nich władze miasta, wielu parlamentarzystów, przedstawiciele środowisk artystycznych oraz prawdziwy tłum absolwentów chóru Campanella.

Na ręce dyrygentki i założycielki chóru Marii Wrzesińskiej oprócz morza kwiatów i okolicznościowych listów oraz grawerów wpłynęły gratulacje, słowa uznania, życzenia dalszych sukcesów i wielu lat trwania chóru Campanella.

Po koncercie był czas na spotkanie absolwentów chóru. Mnóstwo wzruszeń, serdeczności, wspomnień, wspólnego śpiewu i planów na przyszłość.

Wspaniały Jubileuszowy Dzień …