Korczak i My

Po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Korczak i My” w Radomiu wesprze rodzinę, tym razem z pomocą uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Państwo Lisiewscy to wielodzietna rodzina podchodząca z Cecylówki Głowaczowskiej, która mieszka w małym domu bez bieżącej wody i łazienki.

– Pomysł narodził się na zajęciach w mojej szkole w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdy szyłam wielkanocnego zajączka z filcu. Pomyślałam sobie, żeby włączyć młodzież z innych placówek, aby szyli zajączki, które później możemy sprzedać. Byłby to fajny pomysł, żeby zarobić kolejne pieniądze dla państwa Lisiewskich, a to nie jest tylko zbiórka, ale także chcemy włączyć młodzież, aby uczyć postaw empatycznych – poinformowała  Kinga Rokoszna, członek Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Korczak i My” w Radomiu.

– Ja mam taką żyłkę empatii, że zawsze pomagam. Uważam, że moje klasy pomagają i powinny pomagać. Nie tylko oni, ale również cała społeczność. W akcję włączyły się klasy, które uczę. Jest to nietypowa pomoc, ponieważ zawsze prowadziliśmy zbiórki i akcje pieniężne. Natomiast będzie to praca uczniów – dodała Maria Chałubińska-Szafraniec, nauczycielka II LO w Radomiu.

W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie „Konopnickiej” zrobili wielkanocnego zajączka z filcu. Jak mówiła Kinga Rokoszna, przedstawiciel stowarzyszenia, zadanie jest bardzo proste, ponieważ są już przygotowane szablony i elementy, z których należy wykonać wielkanocną ozdobę.

– To jest ścieg za igłą bardzo prosty szyty po brzegu. Jest klej na gorąco. Wszystko jest przygotowane szablony i elementy, z których trzeba składać zajączka. Myślę, że to zdolna młodzież i da radę – tłumaczyła Kinga Rokoszna.

Wielkanocną ozdobę będzie można kupić u Kingi Rokosznej przedstawicielki Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnością – „Korczak i My” w Radomiu. Dochód ze sprzedaży filcowych zajączków przeznaczony będzie na dobudowę pomieszczeń mieszkalnych w domu państwa Lisiewskich.