Międzyszkolne Prezentacje – Młodzież i jej pasje.

mlodziez

We wtorek 09 grudnia 2014 r. o godzinie 17.00 w Sali widowiskowej OKiS Resursa Obywatelska w Radomiu odbędą się już po raz czwarty Międzyszkolne Prezentacje z cyklu Młodzież i jej pasje. Impreza została zorganizowana przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu przy współpracy z Wiceprezydentem Miasta Radomia Panem Ryszardem Fałkiem. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Radomia Pan Andrzej Kosztowniak, natomiast patronat medialny nad imprezą objęli: telewizja Dami oraz redakcja Echa dnia.

Hasłem przewodnim prezentacji są słowa Stephena Kinga: Nawet z pozoru najdziwniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.

W tym roku zaprezentuje się 38 uczniów z 10 radomskich szkół ponadgimnazjalnych. Opowiedzą oni o swoich pasjach, pochwalą się osiągnięciami, zaprezentują swoje umiejętności, ale przede wszystkim będą zachęcać wszystkich do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Postarają się przekonać innych, że poświęcanie się swoim pasjom jest nie tylko ciekawą formą spędzenia wolnego czasu i dobrą zabawą, ale również możemy dzięki nim zdobyć cenne doświadczenia, poznać ciekawych ludzi. Uczestnicy wspomną o ciekawostkach dotyczących ich hobby, a także udzielą oni widzom wielu cennych wskazówek, które mamy nadzieję skłonią ich do rozwijania swych uzdolnień i zainteresowań, innym może pomogą odkryć w sobie jakąś nową pasję. Paleta zainteresowań młodzieży jest bardzo duża. Są to m.in. teatr, muzyka, sport, jazda konna, taniec, rysunek, historia, wolontariat, kuglarstwo…

Będzie można posłuchać różnych gatunków muzycznych, nauczyć się paru kroków tanecznych, dowiedzieć się wielu ciekawostek np. dotyczących żonglerki, czy wyjazdów zagranicznych, ale przede wszystkim poznać wiele interesujących, ambitnych, wyróżnionych licznymi nagrodami młodych ludzi z głowami pełnymi pomysłów.

Po koncercie została zorganizowana również wystawa, na której można będzie obejrzeć prace uczniów lub inne rekwizyty związane z ich pasjami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w prezentacjach Młodzież i jej pasje.