(Nie)pewni

W czasach, gdy wszyscy korzystamy z szeroko rozwiniętego Internetu, coraz trudniej zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Internauci wszędzie mogą natknąć się na niebezpieczeństwo, między innymi takie jak ataki hackerskie czy źródła, które podają fałszywe dane.

O bezpieczeństwo w sieci dba również nasze liceum.

Z pomocą przychodzi, zespół “(Nie)pewni”- uczniowie naszej szkoły, którzy biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni Z Teorii. 

Celem projektu naszych uczniów jest zneutralizowanie braku wiedzy na temat rozróżniania prawdziwych informacji od fałszywych oraz poszerzenie wiedzy młodzieży dotyczącej bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu.

Członkami projektu są Kacper Mortka z kl. 2f jako kierownik projektu, Alicja Dziuk oraz Aneta Biskupik z kl. 2f jako zastępcy kierownika, oraz Ada Grabarczyk, Emilia Bilska, Magdalena Fatek, Maja Filipowska z kl. 2f, Natalia Włoskowicz, Julita Tomczyk i Zuzanna Kacprzak z kl. 2b, jako prelegenci. 

Opiekunem projektu jest Pani Profesor Małgorzata Terlikowska – nauczyciel przedsiębiorczości. 

W ramach wybranego przez naszych olimpijczyków problemu społecznego zostaną przeprowadzone warsztaty dydaktyczne w naszym liceum oraz w szkołach podstawowych powiatu radomskiego. Podczas takich zajęć nasza grupa przekaże uczniom wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, fact-checkingu, hejtu, szkodliwych aplikacji, oraz skutków uzależnień od naszych ekranów. Podsumowaniem przeprowadzonych zajęć zespołu “(Nie)pewni” będzie anonimowa ankieta, która pozwoli wyciągnąć wnioski. 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia działalności tej grupy.

Jako instytucja, jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy troszczą się  o poziom wiedzy młodych ludzi dotyczący bezpiecznego korzystania z Internetu.

Można znaleźć grupę “(Nie)pewni” na istagramie oraz na facebooku.

https://www.facebook.com/profile.php?id=61556094542358&sk=reviews&locale=pl_PL

https://www.instagram.com/niepewni.zzt?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=ZDNlZDc0MzIxNw==