Filozoficznie

Uczniowie naszej szkoły:

  1. Maciej Jemioł klasa 3e,
  2. Emilia Kozłowska klasa 2e,
  3. Weronika Filipek klasa 2e,

zostali zakwalifikowani do zawodów okręgowych  XXVII Olimpiady Filozoficznej.

Opiekunowie: Beata Szylko, Dariusz Żytnicki

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu

4.XI. 2014 przeprowadzono w II LO I etap Olimpiady Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu której celem było:

  • popularyzowanie wiedzy o sporcie w zakresie jej historii,
  • znajomości podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin sportu,
  • upowszechnianie zasad olimpizmu, idei, kultury Olimpijskiej,
  • aktywizowanie uczniów do zgłębiania wiedzy o sporcie,
  • zdiagnozowanie stanu wiedzy wśród uczniów na szczeblu całego kraju,

Do pierwszego etapu olimpiady przystąpiło 20 uczniów i uczennic.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się:

  1. Ewelina Mirecka klasa 1b
  2. Bartłomiej Siczek klasa 1c

II etap odbędzie się w Warszawie w styczniu 2015 roku.

Opiekun: Jerzy Zgrzywa

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

mlodziez

Młodzież i jej pasje

We wtorek 09 grudnia 2014 r. o godzinie 17.00 w Sali widowiskowej OKiS Resursa Obywatelska w Radomiu odbyły się już po raz czwarty Międzyszkolne Prezentacje z cyklu Młodzież i jej pasje.

Impreza została zorganizowana przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu.

Pasja to także sposób na nudę – udany wieczór w Resursie Obywatelskiej w Radomiu – artykuł w serwisie Kultura Radom portalu echodnia.eu [10.12.2014]

Młodzież z pasją – artykuł w serwisie telewizja.radom.pl [10.12.2014]

Olimpiada Języka Niemieckiego

Uczennice:
Warchoł Magda,
Krawczyk Julia,
Mich Katarzyna z klasy 2a,
Grelak Karolina,
Wojtunik Monika z klasy 3a
zakwalifikowały się do II etapu (okręgowego) 38. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Młodzi przedsiębiorcy

W dniach 17-21 listopada odbyła się gra miejska pod tytułem „Oswoić rynek pracy„, organizowana przez Szkolny Ośrodek Kariery w Radomiu. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

1. Jarosław Glegoła 1f
2. Patrycja Kępka 1f
3. Weronika Papis 1f
4. Aleksandra Słaboń 1f
5. Katarzyna Sulima 1f

Drużyna zajęła II miejsce.

Gratulujemy zespołowi i życzymy dalszych sukcesów :)
Czytaj dalej

Młoda i zdrowa – akcja profilaktyki raka szyjki macicy

Jak dbać o własne zdrowie, dlaczego trzeba wykonywać regularne badania, co robić by nie zarazić się wirusem HPV? Na te i inne pytania odpowiadali przedstawiciele Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości” podczas spotkania w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu. Spotkanie odbyło się ramach programu „Młoda i Zdrowa”.

Oryginalny materiał Teledziennika telewizji Dami z  31.10.2014

Czytaj dalej

XI OM PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

XI OLIMPIADA MŁODZIEŻY
W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

W dniu 30. X. 2014 na obiektach PG Nr 22 ul. Rapackiego 24 odbyły się rozgrywki grupy C w piłce nożnej chłopców.

Reprezentacja II LO pokonała przeciwników i zakwalifikowała się do rundy wiosennej w której rywalizować będzie 5 drużyn systemem „każdy z każdym”.

Oznacza to, że już jesteśmy w piątce najlepszych drużyn szkół średnich. Mamy nadzieję, że w tym roku wywalczymy najwyższe miejsce w historii II LO – (jak dotychczas IV).

WYNIKI:

II LO – IV LO:  4 – 0
Strzelcy bramek (Jarosław Deja, Patryk Rojek, Aleksander Kaźmierczak, Jakub Kolibabka)

II LO – VII LO: 1 – 1 (w rzutach karnych 6 – 5)
Strzelcy bramek (Szymon Wilewski)

II LO – ZSSi Hotelarskich – walkower: 3 – 0

Skład reprezentacji II LO:

Lp Imię i nazwisko Klasa
1 Michał Wasilewski 3e
2 Patryk Rojek 3e
3 Przemysław Kwaśniewski 3e
4 Adrian Okrutny 3f
5 Jarosław Deja 3f
6 Damian Ziętek 3f
7 Mikołaj Tomczyk 3f
8 Paweł Małecki 3f
9 Piotr Raszewski 2b
10 Aleksander Kaźmierczak 2c
11 Szymon Wilewski 2c
12 Jakub Kolibabka 2e
13 Krzysztof Kawczyński 2e
14 Paweł Napiórkowski 2f

Serdeczne podziękowania za wsparcie drużyny ubiegłorocznym reprezentantom II LO nie startującym w tym roku ze względu na zmiany w regulaminie rozgrywek.

  1. Danielowi Winiarskiemu – 3b
  2. Bartoszowi Waśniewskiemu – 2f
  3. Jakubowi Jabłońskiemu – 2f

 Opiekun: Jerzy Zgrzywa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA