Koło teatralne

Jak co roku, tak i w tym- 10.06.22, nasza szkoła brała czynny udział w obchodach festiwalu filozoficznego OKNA im. prof Leszka Kołakowskiego w Radomiu. W części artystycznej uczniowie Maja Marek – dziennikarka i Cyprian Tuzimek – prof Leszek Kołakowski deliberowali o wolności, o poszukiwaniu prawdy.
Wywiad z mistrzem bez wypisywania recepty na życie i podawania gotowego przepisu jak żyć…


Aktorzy koła teatralnego z 2 LO mieli zaszczyt brać udział w obchodach XIII Radomskiego Festiwalu Filozoficznego ”Okna” im. prof. Leszka Kołakowskiego. Na scenie Resursy Obywatelskiej przedstawili sztukę teatralną na podstawie opowiadania prof. Leszka Kołakowskiego pt. ”Niepokój wieku naszego„.


Cały świat to scena,
A ludzie na nim to tylko aktorzy.

Każdy z nich wchodzi na scenę i znika,
A kiedy na niej jest, gra różne role.

W. Szekspir

Koło Teatralne w naszej szkole działa niestrudzenie od wielu lat. Co roku z nieprzemożoną ciekawością społeczność szkolna obserwowała poczynania naszych aktorów. Niestety nadszedł czas pandemii i prace koła teatralnego zostały zweryfikowane…

Gdy mówimy o teatrze, mamy na myśli czerwone kurtyny, reflektory, scenę, biały wiersz, publiczność, ale pandemia zmusiła nas do przewartościowania standardów i  teatr musiał przenieść się do świata wirtualnego…

Peter Brook, brytyjski reżyser działający we Francji, takimi słowami rozpoczyna swoją książkę ‘Pusta przestrzeń’:

Weźmy dowolną pustą przestrzeń i nazwijmy ją „nagą sceną”. Niechaj w tej przestrzeni porusza się człowiek, i niechaj obserwuje go inny człowiek. I to już wszystko, czego trzeba, by spełnił się akt teatru.

Akt teatru bowiem nie jest czymś, co należy objaśniać, lecz czymś, co trzeba przeżyć. Zatem możemy dojść do konkluzji, że teatr jest tym, co dzieje się w miejscu, w którym znajdują się jednocześnie aktor i widz.

Dlatego też, nasi aktorzy spotykają się z publicznością za pośrednictwem portali społecznościowych i zapraszają do swojego świata. Chcą podzielić się ze swoim odbiorcą spostrzeżeniami, emocjami jakie towarzyszą im w czasie trwania pandemii…

Autor filmiku Kornel Wakuła

Autor filmiku Piotr Rogulski

Autor Karol Pikiewicz


https://www.facebook.com/IILOradom/videos/1441344912589122/

31.06.2017 na Festiwalu Filozoficznym Okna zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. Salome oparte na historii biblijnej o pięknej tancerce, która za swój taniec zażądała głowy proroka Jana oraz tekście L.Kołakowskiego  Salome czyli wszyscy ludzie są śmiertelni.

9.06.2017 Koło teatralne II LO zaprezentowało na 17 Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich spektakl pt. Kandydatki na żonę, przedstawiający perypetie młodzieńca, którego rodzina chce wyswatać z wybranymi przez siebie pannami.Brawurowo zagrane role zyskały uznanie nie tylko publiczności ale i jury, które przyznało Barbarze Bednarczyk nagrodę dla najlepszej aktorki.

Kandydatki na żonę 2017

Kliknij na plakat, aby uzyskać więcej informacji,

Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej 8 czerwca 2022

pantomima

Pantomima Pokusy Krzesło grzechu 08.10.2015

telewizor

Życie jest teatrem 2014/2015

Życie jest teatrem 2013

Życie jest teatrem 2013

Prawda 2012

Prawda 2012

Przedstawienie Jubileuszowe

Przedstawienie Jubieuszowe 2011

Każda Miłość Ma Swoją Historię 2010

Każda Miłość Ma Swoją Historię 2010

Wieczór Poetycki 2009

Wieczór Poetycki 2009

Alchemia Szczęścia 2009

Alchemia Szczęścia 2009