Uczeń klasy 3a, Maciej Izydorski został finalistą VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”.
Opiekun: Sylwia Okomska-Kaca
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczeń klasy 3a, Maciej Izydorski został finalistą VIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”.
Opiekun: Sylwia Okomska-Kaca
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Chór mieszany „Campanella” II LO im. M. Konopnickiej w Radomiu zdobył II miejsce, czyli srebrny dyplom w XIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
UWAGA! Niedługo kończy się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2015.
W głosowaniu bierze udział nasz projekt remontu sali gimnastycznej, szatni i natrysków/sanitariatów.
Rewitalizacja sali gimnastycznej przy II L.O. im. M. Konopnickiej (50)
Dzięki realizacji projektu, możliwa będzie wymiana zużytej nawierzchni sali gimnastycznej (która może zagrażać bezpieczeństwu korzystających z Sali), modernizacja oświetlenia (obecne jest bardzo nieekonomiczne – prądożerne i bardzo drogie w naprawie), malowanie, wymiana drzwi i rozbudowa szatni i zaplecza oraz uruchomienie natrysków.
Prosimy o wsparcie! Projekt 50 (Obszar IV, punkt 5)

Głosować można przez Internet na stronie http://konsultacje.radom.pl
Głosowanie trwa do 10 września 2014.
Izabela Augustyniak, nauczycielka matematyki, zajęła 4 miejsce w plebiscycie Belfer Roku 2013/2014 (powiaty i miasto Radom) organizowanym przez redakcję Echa Dnia.
Nagrody zostały wręczone w trakcie gali finałowej w środę w radomskiej Łaźni.
Dziękujemy za Wasze głosy!

Plebiscyt Belfer Roku 2013/14 – oto zwycięzcy! (zdjęcia) [artykuł w serwisie echodnia.eu] 14.05.2014
Aleksandra Wójcik, uczennica klasy 2a, zdobyła III miejsce na IX Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się 29 kwietnia 2014r w Resursie Obywatelskiej w Radomiu.
Ola wykonała piosenkę z repertuaru Adele pt.”Skyfall”.
Opiekun: Lidia Grelak-Choraczyńska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczennica klasy 1b, Ewelina Jach została laureatem 15. edycji Samorządowego Konkursu dla Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
Ewelina jest wolontariuszką od czterech lat. Bierze udział w akcjach organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu: Ferie z Arką, Orszak Trzech Króli, w zbiórkach żywności. W ramach wolontariatu systematycznego pomaga starszej pani w codziennych obowiązkach oraz odwiedza dziewczynkę, której pomaga w lekcjach. Jest liderką Szkolnego Klubu Wolontariatu. Ponadto bierze udział w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Arkę. W 2013 r. w nagrodę za zaangażowanie w pomoc dla innych została wytypowana na letni obóz liderów.
Organizatorem radomskiej edycji konkursu zainicjowanego przez Fundację „Świat na Tak” jest Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu we współpracy z Gminą Miasta Radomia oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie – Delegatura w Radomiu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Poznaliśmy „Ośmiu Wspaniałych” – artykuł w serwisie rekord24.pl [08.04.2014]
Poznaj Wspaniałych. Mała i Duża Ósemka [ZDJĘCIA] – artykuł w serwisie Gazeta.pl Radom [08.04.2014]
Uczeń klasy 2e Maciej Jemioł zakwalifikował się do III etapu ogólnopolskiego Olimpiady Filozoficznej i uzyskał tytuł finalisty.
Ogólnopolski etap Olimpiady Filozoficznej odbył się 5 kwietnia w Warszawie.
Opiekun: Dariusz Żytnicki
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
/Karol Wojtyła/

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły
oraz cała Społeczność Uczniowska
II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu
składa serdeczne podziękowania
Wszystkim,
którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, wsparli nas słowami otuchy oraz uczestniczyli we Mszy św. i ceremonii pogrzebowej
Naszej Pani Dyrektor Anny Łapienieckiej.
Wyrażamy wdzięczność:
Księdzu prałatowi dr Wiesławowi Jerzemu Tarasce, proboszczowi parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu oraz wszystkim księżom koncelebrującym Mszę Świętą
Wiceprezydentowi Miasta Radomia Panu Ryszardowi Fałkowi
Dyrektorowi Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Panu Leszkowi Pożyczce
Zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Pani Agnieszce Gierwatowskiej
Przedstawicielom władz oświatowych
Dyrektorom Szkół wraz z Pocztami Sztandarowymi i Delegacjami Młodzieży, Dyrektorom innych placówek oświatowych
Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 3 w Radomiu
Pogotowiu Ratunkowemu, Policji, Straży Miejskiej w Radomiu
