Rajd integracyjny

15 listopada (wtorek) 2022 roku odbył się pieszy rajd klas drugich (2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f) do rezerwatu przyrody Królewskie Źródła w Kozienickim Parku Krajobrazowym. Od dwóch lat takie rajdy nie odbywały się przez pandemię Covid-19, więc nadszedł wreszcie czas, aby kontynuować tradycję szkolną. Trasa liczyła 14 km na pieszo w obie strony, licząc od stacji kolejowej Pionki, do której dotarliśmy pociągiem z Radomia.

Mimo, że to już była połowa listopada, pogoda dopisała i nie przeszkodziła nam w realizacji rajdu. Najpierw była malownicza mgła, a potem wyszło piękne słońce, a jeśli komuś było trochę zimno, to ogrzewał się przy ognisku na polanie.

Na polanie przed rezerwatem porządnie odpoczęliśmy, rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy nie tylko kiełbaski, przeprowadziliśmy wśród klas konkurs na najlepszy wiersz lub tekst piosenki o tematyce szkolnej (pierwsze miejsce zajęły dwie klasy – 2b i 2e), a na koniec zwiedziliśmy rezerwat przyrody. Podczas rajdu nie było żadnych problemów organizacyjnych i wychowawczych, za co dziękuję zdyscyplinowanym uczniom klas drugich. Uczniom rajd bardzo się podobał (rozmowy z uczniami), opiekunom też, więc tym bardziej mamy wszyscy bardzo dużą ochotę na kolejne rajdy piesze w naszej szkole!!!

Łukasz Smolarczyk