Krajowa Odznaka Jakości eTwinning

Od lutego do czerwca 2020 roku uczniowie pierwszej grupy klasy 1ag realizowali projekt etwinning we współpracy ze szkołą z Francji i Niemiec. Był to projekt ‘Skilled Europeans’, który miał na celu rozwój kompetencji psychospołecznych uczniów, niezbędnych w ich przyszłym życiu osobistym jak i zawodowym. Dzięki zaangażowaniu i rzetelnej pracy uczniów projekt został odznaczony Krajową Odznaką Jakości eTwinning.

Odznaka jakości jest przyznawana wybitnym projektom etwinning i wskazuje osiągnięcie określonego standardu. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły oraz potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz naszej otwartości na współpracę europejską.

Poprzez współpracę w międzynarodowych grupach uczniowie nie tylko rozwijali znajomość języka angielskiego, lecz także swoje kompetencje psychospołeczne. Uczyli się dzielić między sobą zadania, wspólnie wykonywali prezentacje, nagrania, kolaże lub filmiki prezentujące kulturę poszczególnych krajów , poznawali dzięki temu i uczyli się akceptować zwyczaje panujące w krajach partnerskich. Zespołowo pisali również scenariusz dialogów do kreskówki, które potem nagrywali.

Zachęcamy do obejrzenia rezultatu jednego z zadań- dubbingu kreskówek

https://www.youtube.com/watch?v=ZgKBJ5LZDPQ&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=Oz2XryV3104&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=hODIETuYdJY&feature=youtu.be

 

Oraz kolaży zdjęć prezentujących wybrane zagadnienia kulturowe

Oraz odwiedzenia strony z publiczną części naszego projektu:

https://twinspace.etwinning.net/108314/home