Spotkanie z Karolem Adamskim

W piątek 22 marca odwiedził nas radomski podróżnik i himalaista Karol Adamski. Posiada ponad 20 lat doświadczenia górskiego, a od ponad 10 lat uczestniczy jako lider wypraw w górach wysokich. Wielokrotnie zdobywał szczyty Korony Ziemi: Elbrus, Kazbek, Mont Blanc, Kilimandżaro (25 razy), Aconcagua, Chimborazo, Antisana, Cotopaxi czy Matterhorn, Ama Dablam.

Jako pierwszy Polak zdobył szczyt Cayambe – wulkan ekwadorski. Wspinał się na 4 kontynentach: w Himalajach, Andach, Kaukazie, Alpach, Górach Afryki, Dolomitach, Taurach. Był również odpowiedzialny za akcję ratunkową w Andach w 2017 roku, gdzie dzięki niemu przeżyli wszyscy uczestnicy wyprawy. Wprowadził na górskie szczyty ponad kilkuset pasjonatów. Działa również charytatywnie i promuje Polskę oraz rodzinne miasto Radom na całym świecie.

Na spotkaniu z naszą młodzieżą opowiadał o swoich przygodach, pokazywał wyposażenie jakim posługuje się w czasie swoich wypraw. Opowieści spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Może kilkoro z nich też podąży górskimi ścieżkami.