Ogólnopolski konkurs „Nasz projekt eTwinning”

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż II Liceum Ogólnokształcące zajęło II miejsce w kategorii „Projekt dla uczniów w wieku 16-19 lat”.

Projekt realizowany był w roku szkolnym 2019-2020 z grupą uczniów z  ówczesnej klasy 1AG.

Ogólnopolski konkurs Nasz projekt eTwinning organizowany jest co roku przez Fundację Rozwoju Sytemu Edukacji w celu wyróżnienia najlepszych międzynarodowych projektów eTwinning realizowanych przez polskie przedszkola i szkoły.

Konkurs realizowany jest pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. 

W tym roku obecny na uroczystości Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek pogratulował laureatom życząc równocześnie kolejnych sukcesów w realizacji innowacyjnych działań:

…Rzeczywistość zmienia się na naszych oczach… nauka na odległość, nauka przy pomocy nowoczesnych technik i środków dziś staje się rzeczywistością i to dzięki Państwu. To nie jest już edukacja przyszłości, tylko edukacja teraźniejszości – to jest Państwa zasługa… Chce serdecznie Państwu podziękować, bo jesteście Państwo liderami nowoczesnego kształcenia na odległość…

Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród miała miejsce w Studiu Polsatu. W uroczystości wzięli udział również koordynatorzy wyróżnionych projektów, pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki do spraw studenckich dr Jakub Koper i dyrektor Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dr Paweł Poszytek.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem projektu przygotowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz z przykładami działań uczniów  na stronie internetowej szkoły

http://2lo.radom.pl/krajowa-odznaka-jakosci-etwinning/#more-3627