Młodzieżowy Chór Mieszany II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Konopnickiej powstał w październiku 1992 roku. Jego założycielką i jednocześnie dyrygentką jest Maria Wrzesińska, absolwentka wychowania muzycznego UMCS w Lublinie oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Chór Campanella początkowo składał się z uczniów liceum lecz z biegiem lat znacznie poszerzył swój skład o absolwentów. Brał udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, zajmując wysokie miejsca i zdobywając liczne wyróżnienia.
XV Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki Śpiewajmy Razem
W dniu 15 maja 2018 r. w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu odbył się XV Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki Śpiewajmy Razem.
Laureatami w/w konkursu zostali m.in. uczniowie naszej szkoły.
Maria Żłobecka, uczennica klasy IIe zdobyła III miejsce.
Adrianna Leszczyńska, uczennica klasy Ic zdobyła wyróznienie.
Gratulujemy!
Opiekun: Lidia Grelak – Choraczyńska
Finał XVII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej
W poniedziałek 7 maja 2018 r. w siedzibie Nadleśnictwa Marcule koło Iłży odbył się finał XVII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Ziemi Radomskiej dla szkół ponadgimnazjalnych.
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych 2018 r.
WYKŁADY FILOZOFICZNE
XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Sprachdoktor
Konkurs odbył się 14 marca 2018r. W konkursie wzięło udział 5523 uczniów z całego kraju, 964 uczniów z województwa mazowieckiego.
Laureatką konkursu została Chantal Szameit, uczennica klasy IIIC. Zajęła 1 miejsce w województwie mazowieckim oraz 4 miejsce w kraju.
Bardzo dobre wyniki osiągnęli również:
Ilona Baran, kl. IG – 4 miejsce w województwie
Przemysław Wieczorek, kl.III C – 6 miejsce w województwie
Jakub Bień – Soból, kl.I G – 7 miejsce w województwie
Piotr Tarnowski, kl.IIC – 8 miejsce w województwie
Julia Stachoń, kl.I C – 9 miejsce w województwie
Marcin Kosaowski , kl.IIC – 11 miejsce w województwie
Klaudia Zietek, kl. IG – 12 miejsce w województwie
Michał Korgul, kl. IC – 12 miejsce w województwie
Kacper Urbański, kl. IG – 12 miejsce w województwie
Bartosz Płoński, kl. IIC – 13 miejsce w województwie
Kacper Kuliński. kl. IG – 25 miejsce w województwie
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekun: Lidia Grelak – Choraczyńska
Olimpiada filozoficzna
14 kwietnia 2018 r. dwaj uczniowie naszej szkoły z klasy II E: Dominik Białecki i Krzysztof Lasota osiągnęli wielki sukces. Pod opieką Zbigniewa Sompolskiego, mieli zaszczyt uczestniczyć w finale centralnym XXX Olimpiady Filozoficznej, która odbyła się Pałacu Staszica w Warszawie. W swoim pierwszym starcie, w doborowym towarzystwie 135 uczestników z całej Polski, uzyskali tytuły finalistów i jak twierdzą, nie zamierzają spocząć na laurach.
Gratulacje!

Wymiana ze Szwajcarią – spotkanie w Polsce
W sobotę 7 kwietnia 2018 r., tuż przed północą, powitaliśmy na lotnisku Chopina w Warszawie dwudziestodwuosobową grupę młodzieży ze Szwajcarii, która wraz z opiekunem przybyła do Polski z rewizytą w ramach wymiany kulturalno-językowej między II LO w Radomiu i Kantonschule w Wohlen.
Pobyt u rodzin zaowocował wspólnym zwiedzaniem Warszawy i umożliwił nawiązanie trwałych przyjaźni.
Piękna pogoda i dobry humor towarzyszyły uczestnikom wymiany w trakcie gry miejskiej po Radomiu i zajęć sportowych w PopGym i Platinium. Radość z powitania w szkole w sali lekcyjnej pełnej kulinarnych przysmaków, satysfakcja po spotkaniu z wiceprezydentem Radomia Panem Karolem Semikiem i aktywny udział w lekcjach prowadzonych przez nauczycieli zbliżyły tę wyjątkową społeczność szkolną.
W bogatym programie zwiedzania znalazły się: Szydłowiec, Muzeum Wsi Radomskiej, Kraków, Wieliczka, Wrocław. Naszych przyjaciół ze Szwajcarii mile zaskoczyła gościnność Polaków, piękno polskich miast i atrakcyjny program pobytu. Z uznaniem wyrażali się o lekcjach, w których aktywnie uczestniczyli, doceniając zaangażowanie nauczycieli naszej szkoły.
Wspólnie przygotowane śniadanie i pełne emocji pożegnanie w sobotę 14 kwietnia zakończyły ten etap wymiany.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Roger Scharpf, Edyta Szczepańska-Pałka, Justyna Boryczka, Lidia Lesisz.
Dziękujemy uczestnikom wymiany i ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc.
Projekt wsparli finansowo i służyli pomocą:
- Rada Rodziców przy II LO
- Absolwenci II LO:
- Pan Michał Gałek – GGG sp. z o.o
- Pani Anna Sznejfus – Kręgielnia Platinium
- Pan Piotr Lis – Bosko
- Pan Dariusz Staniak – bufet szkolny
- PopGym
- SBM Łucznik Radom
- SM Michałów
- Pan Cezary Stanisławek – Czarbud. Usługi Remontowo-Budowlane
- Pan Andrzej Pyszczek – Mur Bud
- Pan Zbigniew Brożek – Przedsiębiorstwo Handlowe Brolen
- Pani Barbara Sar
- Państwo Małgorzata i Radosław Jedynak
- Muzeum Wsi Radomskiej
- FigAnd
Kliknij tutaj lub na poniższy obrazek aby zobaczyć więcej zdjęć.
Serdecznie witamy uczniów ze Szwajcarii!
Opublikowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu 9 kwietnia 2018
Szwajcarzy na lekcjach w naszej szkole!
Opublikowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu 10 kwietnia 2018
Uczniowie ze Szwajcarii poznają okolice Radomia
Opublikowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu 11 kwietnia 2018
Szwajcarzy w Wieliczce i Krakowie
Opublikowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu 13 kwietnia 2018
Goodbye… we hope you enjoyed your stay in Poland!
Opublikowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu 14 kwietnia 2018
Konkurs j.niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE”
W dniu 13 kwietnia 2018 r. uczennice klasy IIG Weronika Harutiunian, Klaudia Słomka oraz Paulina Wieczorek zajęły I miejsce w konkursie języka niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE”. Dziewczyny zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego. Opiekunem ich jest pani prof. Edyta Szczepańska-Pałka.
Gratulujemy!
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego
W dniu 06.04.2018r. na Katolickim Uniwesytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego An der KUL ist Deutsch cool.
Laureatką w/w konkursu została Chantal Szameit, uczennica klasy IIIc. Uczennica otrzymała indeks na studia na Katolickim Uniwesytecie Lubelskim.
Gratulujemy!
Opiekun: Lidia Grelak – Choraczyńska
